Кина пред испорака инспекција производители и добавувачи | CCIC

Пред испорака инспекција

Краток опис:

Pre Shipment Inspection ServiceThe Pre shipment inspection (PSI) also referred to Fina random inspection (FRI),Pre Despatch inspection(PDI) etc., take place when the merchandises is 100% completed, packed and ready for shipment or at least 80% of the lot are finished packing and the rest 20% shall also finish production and ready for sampling.  A random sample of finished goods will be pulled, based on statistical random sampling technique, commonly know as ANSU/ ASQC Z1.4, MIL-STD-105E, BS6...


 • China inspection company: CCIC inspection company
 • final random inspection: quality control inspection
 • pre dispatch inspection service: Amazon FBA product inspection
 • pre-shipment inspection service: before shipment inspection service
 • third party inspection company: third party inspection agent
 • Amazon inspection service: quality inspection company
 • детали за производот

  CCIC-FCT thirty party inspection company,provide inspection service to global buyers

  Тагови производ

  Инспекција за пред испорака

  The Pre shipment inspection (PSI) also referred to Fina random inspection (FRI),Pre Despatch inspection(PDI) etc., take place when the merchandises is 100% completed, packed and ready for shipment or at least 80% of the lot are finished packing and the rest 20% shall also finish production and ready for sampling.  A random sample of finished goods will be pulled, based on statistical random sampling technique, commonly know as ANSU/ ASQC Z1.4, MIL-STD-105E, BS6001, DNI40080, ISO2859 or NF X06-002.

   

  проверка на производот пред пратката

  What a Pre Shipment inspection do?

  *Во овој дел, ја проверуваме количината пред да се достави до барателот;
  * Случајно се подготви примероци за увид од страна на AQL (Прифатливи Кол нивоа) стандард;
  * Главно се види изработката;
  * Исто така проверете PO, стил, боја, мерење, бар-код / ​​асортиман / етикетирање проверка, пакување и превозот марка и други утврдени од страна на подносителот на барањето;
  * Запечати оние инспекција добри примероци;
  * Дадете целосен заклучок: „Во согласност со барањето на апликантот“, „Во очекување на решението на апликантот“ или „Не е во согласност со барањата на апликантот“;
  * Совети пратката само ако се бара од страна на подносителот на барањето или на купувачот, во спротивно не го стори тоа.

  Why Do You Need a Inspection Service Before Shipment

  Конечна инспекција пред пратката се изведува кога стоката е целосно произведена, спакувана и од сите погледи подготвени за испорака, така што PSI е вашата последна можност да идентификувате какви било проблеми со квалитетот на производот пред да се ослободи стоката од вашиот производствен објект и да се испорача до финалето потребна дестинација.

  Сеопфатен PSI ќе го елиминира ризикот од неисправен производ да стигне до вашиот праг и ќе ви обезбеди доверба и податоци потребни за да ја отфрлите вашата пратка и да преговарате за соодветниот корективен акционен план со вашиот добавувач, доколку се утврдат проблемите.

  инспекција пред пратката
  пред контрола на квалитетот на пратката

  Нашите конкурентни предности

  *Повеќе од 30 години искуство со инспекција;

  *Квалификувано искуство за испитување на квалитет од страна на ASQ или AQSIQ;

  *Служба за брза реакција, извештај од англиски јазик во рок од 24 часа по увидот;

  *Економична цена, ние наплатуваме 168-288 УСД по човек-ден; 

  Флексибилно распоредено време, можеме да организираме итна инспекција брзо за вас.

  СМЕ КРЕИТИВНИ

  НИЕ ПАЦИОНИТЕ

  Ние сме решението

  Повеќе случај на инспекција на клиенти

  ПОТРЕБНИ ИНФОРМАЦИИ?


 • : Претходна
 • Следно:

 • CCIC-FCT thirty party inspection company,provide inspection service to global buyers.

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!